in

Tomáš Petrásek – Organismy v kosmu: Panspermie a život v meteoritech (Pátečníci PEN 26.2.2016)(Převzatý záznam bez redakční úpravy LLionTV)

Mohou živé bytosti přežít v kosmickém prostoru? Odpověď na tuto otázku hledáme již déle než sto let. Živé organismy nás stále překvapují svou neobyčejnou schopností proniknout i tam, kde je život zdánlivě vyloučen. Mohou se šířit i mezi planetami? Lze v meteoritech nalézt stopy mimozemského života? Máme snad ve vesmíru hledat i původ života na Zemi?

Tomáš Petrásek se narodil v roce 1984 v Praze, vystudoval biologii na Přírodovědecké fakultě UK, v současné době pracuje ve Fyziologickém ústavu AV ČR a Národním ústavu duševního zdraví, kde se zabývá výzkumem mozku a chování. Ve volné čase se věnuje popularizaci astronomie a astrobiologie. Je autorem populárně naučné série Vzdálené světy (společně s Igorem Duszkem), zabývající se problematikou exobiologie, a stejnojmenné webové stránky. Na pole sci-fi vstoupil novelou Poslední hlídka (ve sborníku Mlok 2007, samostatně vyšla v roce 2012) a povídkami Tvůrci (Kočas 2009) a Bensonové efekt (v antologii Terra Nullius, 2015).

Podpora projektu Pátečníci:
https://www.startovac.cz/patron/vasi-patecnici/

Další informace:
http://www.patecnici.net/
https://www.facebook.com/patecnici.cyklus/

source

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

From aliens and GPS nanochips, the journey of 'adhbhut kahani' on Aaj Tak

Tic Tac UFO filmed flying near an airplane. Medina, Ohio.