in

Top Channel/ Filmohen 14 UFO mbi aeroplanmbajtësen Omaha, Pentagoni shqyrton videonTë paktën 14 objekte të shkëlqyeshme fluturuese me diametër 1.82 metra janë diktuar nga radarët e aeroplanmbajtëses amerikane Omaha. Gjithshka është dokumentuar në një video të siguruar nga Jeremy Corbell, studiues i fenomeve jashtëtokësore, i cili pati hedhur disa kohë më parë në internet filmime të disa objekteve në formë piramidale apo edhe atë të UFO-s që zhuket në oqean. Sipas tij, aeroplanmbajtësja Omaha gjendej në brigjet pranë San Diegos, në Kaliforni kur u pikasën mjetet e cuditeshme fluturuese të një mase solide, të cilat lëviznin me një shpejtësi që shkonte nga 46 deri në 158 milje në orë. Prania e tyre u regjistrua nga disa radarë. Corbell thotë se raporti që po shqyrtohet nga Task Forca përgjegjëse për UFO-t, Uaptf, tregon se objektet sferike ishin në gjendje të zhyteshin, por nuk ka pasur më asnjë gjurmë prej tyre dhe nuk u panë dot pas zhytjes në uje, edhe pse për këtë qëllim u përdor dhe një nëndetëse.

Pamje: AFP

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to “Top Channel” on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#UFO#Omaha#TopChannel

source

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New Video Raises More UFO Questions Ahead of Pentagon Report Release

The truth about UFOs to be exposed in US government report | 7NEWS