in

Top Channel/ Kapiteni amerikan: Pashë me sy e mi sesi UFO-t dëmtuan armët atomike në bazën tonë!
Kur një UFO gjigand dëmton armët bërthamore nën vëzhgimin e kapitenit të forcave ajrore amerikane Robert Salas, ky i fundit besoi se njërëzimit poi përcillej një mesazh. Por pavarësisht se raportoi atë që pa, ai dhe komandanti i tij u detyruan menjëherë të nënshkruanin një zotim se nuk do të flisnin kurrë për atë cfarë ndodhi atë ditë, në njërin prej takimeve më befasuese në historinë e jashtëtokësorëve. Kapiteni Salas pretendon se incidenti i çuditshëm u zhvillua në 24 Mars 1967, në Bazën e Forcave Ajrore Malmstrom në Montana, SHBA, gjatë kohës kur ai ishte mbiqkyrësi në detyrë i një strukture të fshehtë të kontrollit të lëshimit nëntokësor. Duke folur për The Sun, Salas u shpreh se “ishte përgjegjës për dhjetë raketa bërthamore në kohën kur një UFO erdhi dhe fluturoi mbi objekt. “ Unë isha nëntokë, i mbyllur në një kapsulë betony. Më raportuan rojet për situatën e pazakontë; gjithcka u fik, sistemet ranë, të dhjetë raketat tona nukleare Minuteman u dëmtuan dhe kjo ishte praktikisht e pamundur, pasi ato kishin të gjithë kontroll të pavarur. Një sulm i tillë, sipas Salas, nënkuptonte qartë një nivel sofistikimi që i kapërcejnë aftësitë njerëzore dhe ishte vepër e alienëve.

Pamje:AFP

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to “Top Channel” on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#UFO-T#TopChannelNews

Source

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

What This Man Says Could Change How You Think About Hidden Technology! 2021

Nastya belajar tentang angkasa dan planet dan membantu alien