in

Top Channel/UFO duke fluturuar mbi Antarktikë, zbulohen nga Goggle Earth!
GOOGLE Earth përdoret në mbarë botën për të gjendur në kohë reale vendndodhje në formë tre-dimensionale, por ana tjetër, kjo platforme procesimi të imazheve satelirore ka nxjerrë në pah edhe histori tronditëse. Një përdorues i Reddit pretendon se gjatë kohës që po përdorte motorin e kërkimit, ka zbuluar një “UFO” që fluturonte. Përdoruesi i identifikuar vetem si Leesoy ndau një foto të një objekti “të paidentifikuar” me pamje shkëmbore, i vendosur në skajin më jugor të kontinentit të bardhë. Si ju duket si UFO, apo si shkëmb, ka shkruar ai në krah të fotos që objektit të cuditëshëm, qe shihet mbi një sfond ngjyrë kafe pranë një zone të pabanuar. Kjo nuk është hera e parë që ngjarje të tilla raportohen në Google Earth. Ka pasur dhe pamje të tjera të disa objekteve të paidentifikuara apo imazhesh të pashpjegueshme. Në muajin dhjetor, një përdorues zbuloi një lloj disku të varrosur në shtresa akulli në Antarktidë. Specialisti i alienëve, sic e paraqet ai veten, Scott C. Waring, ndau asokohe pamjet në rrjetet sociale, duke thene se kishte pikasur atë që e quajti një “disk UFO”. NASA nuk e ka konfirmuar kete zbulim, megjithatë kjo nuk e pengoi shpërthimin e teorive konspirative rreth diskut në fjalë. Kohët e fundit, qeveria amerikane është shfaqur më e hapur ndaj raporteve për “fenomene ajrore të pashpjegueshme” , edhe pse fokusi vazhdon të mbetet tek teknologjia e mundshme e avancuar që përdoret nga fuqitë e huaja, veçanërisht Rusia ose Kina

Pamje: AFP

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to “Top Channel” on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#UFO#Antarktikë#TopChannelNews

Source

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RAINBOW SIX EXTRACTION – 04 – Des OVNIs & des Fusées !!! (San Francisco) [Let's Play FR]

【精選】烏克蘭捕獲外星吸血怪 ?竟遭ufo轟炸 NASA急派兵秘密收回!【關鍵時刻】-劉寶傑 黃創夏 傅鶴齡 馬西屏 眭澔平