in

Top News – ‘Retë UFO’ kanë pushtuar Turqinë/ Fenomeni i rrallë, viral në të gjithë botën
Një formacion i rrallë resh ka mbuluar Bursën në Turqi, e cila i ngjante një objekti fluturues të paindentifikuar.

Sipas the Guardian, reja në formë rrethore është e njohur si një “re thjerrëz”, kjo re nuk ishte një imazh i prodhuar nga kompjuterat, as nga alienët. Disa nga pëerdoruesit e internetit, kanë filmuar fenomenet e rralla në telefonat e tyre.

Reja e pazakonshme, është shfaqur në lindjen e diellit dhe në mes të saj dukej një vorbull e madhe. Ky fenomen ndodhi në Bursë për shkak se ajo shtrihet në një varg malor.

Retë thjerrëza, janë të njohura për pamjen e tyre të lakuar, e cila ngjasonte me një disk fluturues. Ato zakonisht gjenden në një lartësi midis 2000 dhe 5000 metra.

Ndërkohë videot dhe pamjet e çuditshme të resë, janë bërë virale në të gjithë botën. Me qindra përdorues të rrjeteve sociale, e kanë karahasuar atë me një UFO.

Megjithatë, Shërbimi Meterologjik i Turqisë ka shpjeguar fenomenin e rrallë të “resë thjerrëz”. Thuhet se këto lloj resh mnd të jenë një sinjal i reshjeve brenda ditëve në vijim, apo para stuhisë së ardhshme.

Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to “Top Channel” on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#Turqi#Rete#TopChannel

Source

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Timing 👌 Ufo361 feat. Gunna – BRODIES / 2Bough REAGIERT

Timing 👌 Ufo361 feat. Gunna – BRODIES / 2Bough REAGIERT

UN DESCONCERTANTE FENÓMENO EN EL CIELO

UN DESCONCERTANTE FENÓMENO EN EL CIELO